Říjen 2007


AMV takzvaně "z mého nitra"

24. října 2007 v 11:27 Mé kidy + různé zajímavé věci
Linkin Park - What I've Done! Aneb pěkně jsme to tu zkurvili!
Marpo - Jsem
Pink! - Dear mr. President
H16 - Dilema

Definice Gothic

24. října 2007 v 10:54 Gothic
Tento obrázek pochází z Juditina blogu, který je hodně v pohodě. Taky jsem na místo autora uvedl její stránky. Obrázek pro ty co umí aspoň trošku anglicky vystihuje co ve skutečnosti Goth znamená...
V překladu -
* Nenosíme vždy černé hadry
* Nevzýváme Satana
* Nejsme Zlí!
* Nechceme zabíjet lidi
* Není pravda, že všechny nenávidíme
* Nejsme vždy v depresi
* Jsme taky šťastní
* Jsme milí a příjemní lidé
* Jsme normální, tak jako ty

Mé znamení - Ryby

24. října 2007 v 10:19 | Já |  Mé kidy + různé zajímavé věci
Ryby (19.2. - 20.3.)
Znamení: vodní, vlhké, studené
Vládce znamení: Jupiter a Neptun
Povaha: flegmatická
Šťastná léta: 22-47
Soulad se znamením: Rak, Štír
Souvztažná barva: barva moře
Souvztažný kov: cín
Podřízená část těla: nohy (chodidla), mízní systém
Kámen znamení: ametyst, fluorit, korál, safír, jadeit, tyrkys, adulár, perly, akvamarín, lazurit, sodalit, křišťál
Šťastná čísla: 4, 16, 34, 136
Šťastný den: pátek
Šťastná květina: chrpa
Duchovní ochránce: Herakles
Příjemná vůně: máta
Charakteristika:Lidé narození ve znamení Ryb se svými myšlenkami pohybují v hloubkách a neexistují pro ně hranice. Jejich úkolem je plavat proti proudu. Když se nechají pouze unášet, mohou špatně skončit. Ryby mají silné vnitřní vnímání, citlivost a inspiraci. Jsou obdařeny jakýmsi šestým smyslem, i když si to samy neuvědomují. Jejich představivost a fantazie jim umožňuje procítění každého okamžiku. Dokáží obvykle pochopit všechny lidi kolem, jenom samy sebe ne. Mohou se hledat celý život. Nesnadno nacházejí rovnováhu mezi svými sny, vnitřními tužbami a realitou. Tito lidé zpravidla více naslouchají než mluví. Jsou přizpůsobiví, mají skromnou a nesobeckou povahu. Často o svých schopnostech pochybují a stojí stranou. V tomto ohledu jsou opatrní, jejich důvěřivost k ostatním lidem však může být bezmezná. Proto se stávají obětí podvodů a intrik.

Zdraví:Ryby jsou jemné, křehké a podléhají mnohým nemocem. Nejčastěji mají problémy s chodidly, kyčlemi, trápit je mohou bolesti v kříži, otoky a revmatismus. Mohou trpět nachlazením, chřipkami a zápaly plic. Poškozený imunitní systém souvisí s možnými alergiemi. Měly by se vyhýbat nestřídmostem a extrémům. Stres a deprese jsou pro jejich zdravotní stav velkou zátěží.

Pracovní předpoklady:Lidé narození ve znamení Ryb jsou pečliví, mají bohatou představivost, výborně se přizpůsobují, jsou přesní, šikovní a chytří. Bohužel postrádají důvěru ve své schopnosti, pevnou vůli a proto se obtížně prosazují. Měli by se vyhnout zaměstnáním, která vyžadují dravou soutěživost a agresivnější chování. Více jim bude vyhovovat kolektivní práce. Vhodné jsou pro ně profese založené na obětavosti a službě druhým. Například lékař, veterinář, ošetřovatel, vychovatel. Často si volí zaměstnání v oblasti účetnictví, matematiky, výpočetní techniky. Prosperují ve všech oblastech umění.

Láska: Ryby jsou zrozeny pro lásku. Jsou romantické, něžné a vášnivé. Dají se snadno svést, navazují známosti velmi snadno. Na druhých vnímají jenom lepší stránky, zápory raději neberou na vědomí. Proto v lásce dost často přinášejí oběti nebo trpí. Tito lidé bývají dosti závislí na lidech, které milují. Jen těžko se smiřují se zklamáním a křivdou. Ženy se vdávají brzy, jsou věrné a oddané. Muži bývají dosti nerozhodní, protože se bojí odmítnutí. Jako manželé jsou štědří. Vhodnými partnery mohou být Berani, Býci, Raci, Štíři, Kozorozi, Vodnáři. Hůře se snesou s Pannami, Blíženci a Střelci.

Hyundai i30

6. října 2007 v 11:35 | Já
Inspirace, inovace, inteligence... Hyundai i30 nabízí hned tři vysvětlení pro písmeno doplňující označení nové modelové řady. Inspiruje vás svým jedinečným stylem, přináší inovativní technologie a promyšlené detaily, které umocní váš požitek z jízdy.
Hyundai i30 vstoupil na evropský trh koncem července s více než sedmiměsíčním zpožděním za koncernovým dvojčetem Kia Cee'd, které se prodává od 12. prosince. Údajně za tím stojí rozhodnutí vrcholného managementu vytáhnout Kiu nahoru. Hyundai ale dost možná časovou ztrátu dožene brzy, konstruktéři totiž během této doby zapracovali na spoustě detailů a vůz vylepšili.
Oba hatchbacky se designově odlišují, což je dobře, protože jinak by si ujídaly z vlastního koláče. V daném segmentu totiž musejí bojovat proti dalším řekněme 25 soupeřům v čele s Fordem Focus, Opelem Astra, Peugeotem 307 a Volkswagenem Golf. Zatímco u Kie byl vytýkán konzervativní vzhled, i30 v tomto směru odvaha nechybí. V interiéru zaujme úplně jiná přístrojová deska s modrým podsvícením, čitelnost displejů na slunci by se však mohla zlepšit¨. Výplně dveří dostaly měkčený plast, použíté materiály působí hodnotně a světle šedý strop opticky zvětšuje kabinu. Pochváleno bylo také precizní dílenské zpracování, nic ve voze nevrže. Tvůrci mysleli také na detaily jako sklopný klíček zapalování, chromované kliky dveří, dvě 12V zásuvky před řadící pákou, možnost připojení USB a následovné přehrávání mp3 či hudby v jiných formátech přímo přes autorádio...
Potěší příjemně tvrdá a rozměrná sedadla a multifunkční volant nastavitelný v obou směrech, správný posaz si najdete hned. Výhled vpřed i do boků je dobrý, široké zadní sloupky však stěžují couvání - nutno dodat, že je to ovšem jen o zvyku, po prvním couvání jsem si zvyknul a nyní v tom nevidím problém. Standardně nechybí například 6 airbagů, aktivní opěrky hlavy, palubní počítač, vestavěné autorádio - tady musím dodat, že nevím čím to je, ale z vestavěných autorádií právě to v i30 hraje asi nejlépe než v ostatních hyundaích, ale tak vyměnit lepší rádio, není problém a to radši v autorizovaném servisu, páč rádio je tam dost zapasované a nebude zrovna jednoduché ho vyhrabat, nutno říci, že se bude muset rozebrat asi celá středová palubní deska :-) no prácička pro mechaniky a nebo opravdu zkušené tunery :-)... Dále nechybí ve standardní výbavě centrál, připlácí se pouze 40000,- za převodovku automat, metalízu 9500,- , klimatizaci pro základní verzi 25000,- a střešní okno pro nejvyšší varianty 20000,-
i30 je v Česku k dispozici ve 12ti provedeních tvořených 6ti motory viz.tabulka. Největší zájem se očekává o verzi 1.4 Classic, která bylä vyzkoušena na rakouských silnicích jako první. Zaujala tichá a precizní kulisa řazení a oproti Kia Cee'd lépe naladěné řízení (volant kolem středové polohy necuká), zpětná vazba v zatáčkách je slušná. Motor by se, ale mohl více točit, omezovač zasahuje při 6500/min. Vrozenou nedotáčivost krotí ESP (pouze verze premium), které předním kolům dovolí krátké protočení. Nicméně my máme už konečně doma ode dnešního dne i30 verzi 1.6 CRdi tu silnější s 85kw a musím říct, že u ní problém v tomhle nevidím a pro "závodníky" je možnost přece vždy chiptuning, který určitě kvalitně provede firma ABC Tuning, která čipuje i motory vozů Hyundai.