Sadhakovy Listy - List druhý

6. listopadu 2007 v 10:06 |  Rytířství
Ale takový je život a na nás je abychom se s tím poprali, nikdo za nás naše problémy nevyřeší.
Ten kodex jsem ti neposlal aby jsi nad ním nějak zvlášť hloubal, ale aby tě inspiroval k vytvoření vlastního. To je totiž hlavní klíč k úspěšné práci na sobě, přesně si stanovit jistá pravidla a řád, denně ráno si jej pročíst s předsevzetím že jej budeš dodržovat a večer si jej pročíst ke zhodnocení toho jak jsi jej přes den naplňoval a kde jsi selhal. Velmi se mi to osvědčilo, když je člověk poctivý tak za pár týdnů se takový kodex stane součástí tvého svědomí, které tě nebude obviňovat až po tom co jsi selhal, ale ozve se hned jakmile pojmeš jakýkoli úmysl který by byl s kodexem v rozporu. Časem se takový kodex mění a upravuje, podle aktuální potřeby, a nakonec se ustálí do finální podoby kterou budeš mít za vzor na celý život.
V dnešní době je tak silný morální pokles, že to nemá snad v dějinách ani obdoby. Je to způsobeno podle mne hlavně tím, že lidé ztratili vzory, nemají své ideály jaké měli lidé dříve. Dříve měli lidé ideál v náboženství nebo třeba v rytířství apod..
Dnes většina lidí nežije nábožensky a když ano tak buď úplně vlažně nebo naopak zaslepeně fanaticky, a nějaké ideály rytířstva už najdeš snad jen u hrstky tak nepatrné, že je ve stálem ohrožení podlehnutí pokleslé morálce davu.
Přitom správná mravnost je to jediné co nás činí bytosmi výše postavenými nad zvířata a bez této mravnosti nemůže lidstvo postoupit ve svém vývoji, natož aby mohlo dojít spásy.
Za to tvé koťátko se budu modlit, aby se brzy uzdravila, je to hodná holka, má ale smutná očka, asi to také neměla v životě lehké.
Svět je už ale takový, a na nás je obstát v něm se ctí.
Měj se hezky, určitě se zase ozvu, ikdyž na internet už moc nechodím.
S pozdravem a přáním všeho dobrého

Standa

P.S. jako přílohu posílám dva středověké manifesty bratrstva růžového kříže, spisky sice krátké ale zajímavé
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 filip filip | E-mail | 30. května 2008 v 10:05 | Reagovat

taky dobre

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama